Fizyoterapist Erkan KÜRNE

erkan kürne

Fizyoterapist Erkan KÜRNE

Kurucumuz Fizyoterapist Erkan KÜRNE, ilkokul, ortaokul ve lise öğrenimini Kahramanmaraş’ın Afşin ve Elbistan ilçelerinde tamamlamıştır. Üniversite eğitimini ise Gürcistan Tiflis Devlet Tıp Üniversitesi Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon bölümünde başarıyla tamamlayarak, 2011 yılında mezun olmuştur.  

Üniversite eğitimi sırasında uzak doğu (Çin) tıbbi uygulamaları (manual terapi, manipülasyon ve mobilizasyon… vb.) alanında uzman olan hocalardan aldığı kursları başarıyla tamamlayarak, ‘The Georgian Centre of Reflexotherapeutic’ isimli klinikte 2 yıl boyunca özellikle manuel terapi üzerine çalışmalarda bulunmuştur.    

Üniversite ve diğer eğitimleri sonrasında ülkemize dönen Fizyoterapist Erkan KÜRNE, çeşitli kurumlarda çalışarak deneyimlerini uygulama imkânı bulmuştur. Kazandığı tecrübeler neticesinde insan sağlığına daha fazla katkı sağlayabilmek ve daha iyi fizik tedavi hizmeti verebilmek amacıyla 20 Nisan 2019 tarihinde Fizyo Kayseri Sağlıklı Yaşam Merkezi’ni, Kayserili hemşehrilerimizin hizmetine sunmuştur.  

Halen kurucusu olduğu Fizyo Kayseri Sağlıklı Yaşam Merkezi’nde deneyimli fizyoterapist olarak görevini başarı ile sürdürmektedir. Evli ve 1 çocuk babasıdır.

ÇALIŞTIĞI YERLER:

-Temmuz 2011/Mart 2013 Özgün Rüyan Rehabilitasyon Merkezi

-Mayıs 2013/Nisan 2014 Eskişehir Asker Hastanesi (Fizyoterapist yedek subay)

-Temmuz 2014/Mart 2019 Özel Aksaray Hastanesi 

ALDIĞI SERTİFİKALAR:

-30 Ekim 2007 /30 Nisan 2008 Manual Therapy (The Georgian Centre of Reflexotherapeutic)

Celebral Palsy Physical Rehabilitation (At the Clinical center the Clinical of Sports Medicine and Rehabilitation of Tbilisi state Medical University )

– 04/15 Mayıs 2018 His ve wellness (1.Kademe Yardımcı Antrenörlük Belgesi )

-08/10 Mart 2019 Alfa Health Academy tarafından düzenlenen Lumbal Bölge Eğitimine katılım göstermiştir.

13/14 Temmuz Orthopeadic  Manuel Therapy Course on Lumbar, Cervical and Thoracic region Manipulation and Mobilisation Technigues.

10/04/2019 GTOS terapist sertifikası almıştır.

2019

Fizyo Kayseri, Bel Fıtığı, Boyun Fıtığı, Fibromiyalji hastalarına bakmaktadır. GTOS terapi ve Manuel terapi yöntemlerini uygulamaktadır. Tüm Hakları Saklıdır. ® 2019